Profil – Ladislav Fančovič

Ladislav Fančovič

Ladislav Fančovič, klavír

Ladislav Fančovič (*1980) ukončil štúdium na konzervatóriu v Bratislave v triede Mgr. Petra Čermana s titulom „Najlepší absolvent roka“ v roku 2000. V rokoch 1999 – 2000 študoval na Akadémii múzických umení v Prahe v triede prof. Mariána Lapšanského, v rokoch 2000 – 2002 na Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni u prof. Wolfganga Watzingera a v rokoch 2000 – 2005 na Vysokej škole múzických umení v Bratislave v triede prof. Mariána Lapšanského, kde svoje doktorandské štúdium ukončil v roku 2010.

Viackrát sa stal finalistom a laureátom domácich a medzinárodných súťaží: Medzinárodná klavírna súťaž F. Chopina v Mariánskych Lázňach, Medzinárodná súťaž E. Nyiregyháziho v Krakove, súťaž študentov slovenských konzervatórií, Medzinárodná klavírna súťaž Piano Bratislava, Medzinárodná súťaž J. N. Hummela, súťaž Talent roku 2000 a 2002 atď.

Pravidelne vystupuje ako sólista s mnohými slovenskými a českými orchestrami. Popri sólistickej činnosti je vyhľadávaným komorným hráčom a stálym členom zoskupení Hugo Kauder Trio, Faces Piano Trio a Berger Trio. Okrem koncertov na Slovensku a v Čechách účinkoval na významných festivaloch vo väčšine európskych krajín, Malajzii, USA a na Cypre. Vo svojom repertoári Ladislav Fančovič rád siaha po veľmi náročných a málo hrávaných skladbách, ktoré sa z dôvodu obtiažnosti zriedkavo objavujú na programoch koncertných sál. Intenzívne sa venuje aj naštudovávaniu a propagácii slovenskej hudobnej tvorby.

www.fanzowitz.com

Kontakt
close slider

Vaše meno*

Telefónne číslo

Váš email*

Predmet*

Vaša správa*

Opíšte bezpečnostný kód:*

* – povinný údaj