Profil – SAXOPHONE SYNCOPATORS

SAXOPHONE SYNCOPATORS

SAXOPHONE SYNCOPATORS
SAXOPHONE SYNCOPATORS je unikátne saxofónové kvarteto, ktoré sa venuje interpretácii skladieb vážnej hudby, ktoré boli pre takéto nástrojové obsadenie skomponované (Alexander Glazunov, Jean Baptiste Singeleé, Eugéne Bozza, Pierre Max Dubois, Claude Pascal, Carlos Micháns, Ida Gotkowsky, Mohamed Saad Basha, Jindřich Feld, Jevgenij Iršai, Marián Lejava), ale v repertoári majú aj vlastné úpravy skladieb Eugena Suchoňa.

Okrem vážnej hudby sa kvarteto špecializuje na autentickú interpretáciu hudobného žánru ragtime v aranžmánoch pre štyri saxofóny. Aranžmány týchto skladieb pochádzajú z rokov 1910 až 1920, kedy saxofón ako hudobný nástroj zažíval svoj najväčší vývoj a stal sa veľkou inšpiráciou pre interpretov ako aj pre hudobných skladateľov. Najväčšími dobovými vzormi sú pre nich ansámble Six Brown Brothers, Columbia Saxophone Sextette, The Missouri Entertainers, Joe Thomas Saxotette, Hollis Saxophone Quintet a. i.

V roku 2015 vytvorili Saxophone Syncopators unikátny audio-vizuálny projekt Večer s Chaplinom, v ktorom naživo sprevádzajú dva nemé filmy Charlieho Chaplina prostredníctvom ragtimov zaranžovaných tak, aby dokonale ladili s komediálnymi scénkami filmov.

Taktiež v roku 2015 vydali debutový CD album s názvom „Good Morning Ragtime“, ktorý obsahuje najlepšie ragtimové skladby americkej proveniencie, ale napríklad aj citlivo zaranžovanú skladbu Eugena Suchoňa, Piros Rózsa.

Na dosiahnutie čo najvernejšieho a najautentickejšieho zvuku používajú Saxophone Syncopators originálne dobové nástroje z počiatku 20-tych rokov minulého storočia.

Kontakt
close slider

Vaše meno*

Telefónne číslo

Váš email*

Predmet*

Vaša správa*

Opíšte bezpečnostný kód:*

* – povinný údaj