Quasars Ensemble

Quasars Ensemble, kredit: Zdenko Hanout

Quasars Ensemble – Slovenská hudba v kontextoch

4. 9. 2017 | 19.00 h | PKO – Čierny orol | Prešov

Quasars Ensemble od svojho vzniku v roku 2008 patrí k jedinečným profesionálnym hudobným telesám svojho druhu na Slovensku. Popri súčasnej klasickej hudbe sa v rovnakej miere venuje aj hudbe starších epoch a medzinárodný rešpekt si získava za odvážne stavané dramaturgické koncepcie.

Súbor účinkoval na Varšavskej jeseni, Arcus Temporum v Pannonhalme, Ostravských dňoch novej hudby. Vystúpil v bruselskom Flagey, mníchovskom Gasteigu, Hudobnom centre v Budapešti či NOSPR v Katoviciach. Je pravidelným hosťom najprestížnejších slovenských festivalov Bratislavské hudobné slávnosti a Melos-Étos. Medzi veľké úspechy súboru patrí vystúpenie na slávnom festivale Pražská jar 2017.

Quasars Ensemble exkluzívne nahráva pre spoločnosť Hevhetia. Za svoje nahrávky získal najprestížnejšie umelecké ocenenie na Slovensku – Krištáľové krídlo, ako aj ocenenie TIP EDITORA a „6 hviezdičiek“ od českého odborného časopisu Harmonie. Quasars Ensemble spolupracoval aj na nahrávaní posledného CD legendárneho basistu Sergeja Kopčáka.

PROGRAM

 1. Witold Lutosławski | (8 min.)
  Tanečné prelúdiá pre 9 nástrojov
 2. Bohuslav Martinů | (14 min.)
  Kuchynská revue H. 161. Suita pre 6 nástrojov
 3. Peter Machajdík | (5 min.)
  Svetlo
 4. Alexander Albrecht | (40 min.)
  Klavírne kvinteto

ÚČINKUJÚCI

Quasars Ensemble

Ivan BUFFA – dirigent, klavír

Andrea MOSORJAKOVÁ – flauta, Mónika CSONKA – hoboj, Martin MOSORJAK – klarinet, Attila JANKÓ – fagot, Hunor VARGA – lesný roh, Istvan SIKET – trúbka, Diana BUFFA – klavír, Bojidara KOUZMANOVA-VLADAR – husle, Peter MOSORJAK – husle, Daniel MOSER – viola, Ján BOGDAN – violončelo, Marián BUJŇÁK – kontrabas

VSTUPENKY

Rezervovať/Objednať

Trvanie koncertu: cca 1 h 15 min

Plagát

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená.

Kontakt
close slider

Vaše meno*

Telefónne číslo

Váš email*

Predmet*

Vaša správa*

Opíšte bezpečnostný kód:*

* – povinný údaj